• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Бібліотека

Шкільна бібліотека - обов’язковий структурний підрозділ навчального закладу, який здійснює інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу як в урочний, так і в позаурочний час.

/Files/images/rzne1/бібліотека.jpg

Бібліотека нашого НВК - це не лише інформаційний центр, а й важливий елемент навчально-виховного процесу. Посилену увагу ми приділяємо інформаційно-бібліографічній роботі в обслуговуванні учнів, учителів, вихователів, інших співробітників школи, основну роботу спрямовуємо на виховання в учнів інтересу до книжки й читання, на всебічне задово­лення інформаційних потреб читачів. Індивідуальні форми роботи з дітьми поєднуються з інфор­маційними та масовими. У навчальних кабінетах нашої школи об­ладнані полиці, на яких учителі виставляють літера­туру з позакласного читання. Систематично прово­дяться колективні читання й обговорення художніх творів, індивідуальні бесіди, організовуються свята книжки, тематичні вечори, які є для школярів джерелом пізнавальної інформації, відпочинку й ра­дості.

Художня книга надзвичайно підвищує якість шкільного навчання, тому потрібно навчити дітей робити виписки з літературних творів. Якщо ви порівняєте успішність навчання дітей, які багато читають, з успішністю в навчанні дітей, які не беруть у руки жодної книжки, крім підручника, то побачите дуже велику різницю в грамотності. Діти, які читають, привчаються самостійно навчатися за допомогою книжок, знаходячи в них відповіді на питання, що їх цікавлять. Книжка потрібна підрос­таючому поколінню не менше, ніж школа - ось чому популяризація літератури – пріоритетне завдання бібліотеки навчального закладу.

/Files/images/rzne1/бібліотека 2.jpg

Інформаційна робота бібліотеки нашої школи полягає в оформлен­ні виставок з певних тем: «Цікава математика», «Твоя майбутня професія», «Читай! Світ пізнавай!». Матеріали цих книжкових виставок використовують у своїй роботі вихователі, вчителі, учні. Завжди привертає увагу учнів та вчителів книжкова виставка «Великий син Українського народу», яка містить такі розділи:1. Сторінки життя і творчості Т.Г. Шевченка. 2. Поки сонце з неба світить, тебе, Тарасе, не за­будуть. До експозиції включено збірки творів Т.Г. Шевченка, літе­ратуру про його життя і творчість, про вшанування пам’яті Великого Кобзаря в Україні. Постійно поповнюються виставки «Готуючись до сьогоднішнього уроку», «Про наш Київ», «Зупинись на хвилинку — подивись на новин­ки». Основними напрямками роботи нашої бібліотеки є:

  • діагностування інформаційних потреб учнів; оптимізація довідково-бібліографічного забезпечення потреб та запитів користувачів;
  • тісна співпраця з педагогічним колекти­вом та батьками у реалізації навчального-виховного процесу;
  • розвиток пізнавальних читацьких інтересів дітей;
  • сприяння засвоєнню школярами сис­теми знань через різні форми й мето­ди роботи;
  • популяризація літератури та періодич­них видань.
  • формування основ інформаційної куль­тури школярів.

Учні нашої школи завжди радо відвідують бібліотеку. Адже їх там радо зустрічає вчитель Мариніна О.М., яка порадить і підкаже дітям, яку книгу взяти, що нового з'явилось і як правильно підготуватись до уроків.

Кiлькiсть переглядiв: 378

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.